Допомагати проходити спортивні дистанції, бігати, їздити на велосипедах чи плавати. Тим, хто бажає стати помічником, необхідно зареєструватися. Після на них чекає навчання.
«Реалізуємо в області Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору. За нею маємо підтримати й мешканців з порушеннями зору. Допомогти їм поринути в активне життя. Для цього необхідні гайди, які супроводжуватимуть на цьому шляху. Братимуть разом з підопічними участь у змаганнях і тренуваннях», – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна.
Під час заходів задача помічників бути «очима» тих, хто живе у темряві або погано бачить. Орієнтувати, куди треба рухатися, та підказувати, які перешкоди попереду.
Стати гайдом може кожен, кому виповнилося 18 років. Головна вимога – небайдужість, адже це робота на волонтерських засадах. Також необхідна хоча б мінімальна фізична підготовка.
Плюси від участі в ініціативі – досвід і знання, якими поділяться фахівці інклюзивного спорту. А ще – час на свіжому повітрі та додаткові тренування.
Щоб долучитися, необхідно зареєструватися й чекати на зворотній зв'язок від організаторів.
За матеріалами Дніпропетровської ОВА.